Producenci
Kontakt
  Extradom s.c.

napisz do nas

05-120 Legionowo
ul. Piłsudskiego 27


zadzwoń do nas

22 784 44 41
 606 492 092

napisz do nas

info@swiatnarzedzi.pl

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Porównanie wiertarko - szlifierek Proxxon Micromot FBS/e i IBS/e

Często spotykamy się z prośbami klientów o wyjaśnienie różnic pomiędzy dwoma najpopularniejszymi modelami mikro wiertarko - frezarek Proxxon: modelu FBS240/E oznaczonego symbolem 28472 i IBS/E o numerze 28481. Poniżej przedstawimy zestawienie cech wspólnych oraz różnic.

Cechy wspólne

Proxxon silnik prądu stałego Silnik - obydwa modele napędzane są specjalnym silnikiem prądu stałego o mocy 100W. Należy pamiętać, iż praktycznie wyłącznie Proxxon w swoich mikro narzędziach używa japońskich silników prądu stałego (konkurencja zwykle stosuje tańsze silniki prądu zmiennego). Silniki w maszynach Proxxon charakteryzują się wysokim momentem obrotowym, stabilną i wyjątkowo cichą pracą.

Obroty - zakres pracy obrotów wynosi od 5000 do 22000 obrotów na minutę, dlatego narzędziami Proxxon można wykonać więcej prac, zwłaszcza, że pełen moment obrotowy dostępny jest od najniższych obrotów. Precyzyjny osprzęt (wiertła, frezy itd.) dostępny na rynku wymaga od 5000 do 18000 obr/min, praktycznie nie wykorzystuje się wyższych obrotów. Zbyt wysokie obroty skutkują termicznym uszkodzeniem narzędzia i materiału. Dlatego obroty ponad 20000 są niepotrzebne, nie czynią narzędzia bardziej użytecznym. Ważniejszy jest poziom najniższych obrotów i uzyskiwany wtedy moment obrotowy, a tu narzędzia Proxxon są niedoścignionym wzorem.

 

Różnice

FBS 240/E 28472   IBS/E 28481
Proxxon FBS 240/e   Proxxon IBS/e
Obudowa

Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego z dodatkiem włókna szklanym poliamidu z miękkimi wstawkami dla łatwiejszego chwytu.

 

 

Obudowa w tylnej części wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym poliamidu, dla większej precyzji obudowa silnika składa się z jednego elementu. To droższe i trudniejsze rozwiązanie, ale skutkuje bardziej precyzyjnym zamocowaniem silnika. Głowica wykonana z precyzyjnego, ciśnieniowego odlewu aluminium co zapewnia optymalną stabilność oraz lepsze odprowadzenie ciepła. Wrzeciono umieszczone wewnątrz głowicy osadzone jest na dwóch specjalnych łożyskach dla wyeliminowania wszelkich bić.

 

Sposób montażu osprzętu (wierteł, frezów, końcówek szlifierskich itd.)

Uchwyt wiertarski, zaciskowy od 0,3 do 3,2mm. Uniwersalny, można zamontować osprzęt o dowolnej średnicy w ramach podanego zakresu. Do modelu FBS można dokupić uchwyty zaciskowe komplet 6 sztuk (numer katalogowy 28940).

 

 

Uchwyty zaciskowe, w komplecie 6 uchwytów o średnicach: 1,0 – 1,5 – 2,0 – 2,4 – 3,0 – 3,2mm. Trójszczękowe wykonane z wysokogatunkowej hartowanej stali są wyjątkowo precyzyjne i trwałe. Bardziej pewne i mocne trzymanie osprzętu niż w tańszych uchwytach czteroszczękowych z mosiądzu lub aluminium i uniwersalnych uchwytach wiertarskich. Należy pamiętać, iż średnice trzpieni mocowanego osprzętu muszą być dopasowane do średnic uchwytów (99% dostępnego na rynku osprzętu posiada trzpienie o średnicach 2,4mm, 3,0mm lub 3,2mm).

 

Dołączony osprzęt

Komplet 43 akcesoriów, przekrój  osprzętu do uniwersalnego zastosowania.

 

 

Komplet 34 akcesoriów przemysłowej jakości, w tm frezy diamentowe. Wszystkie akcesoria z trzpieniem średnicy 2,35mm.

 

Walizka

Walizka z wysokoudarowego polipropylenu, mniejszy model o wymiarach zewnętrznych: 300 x 150x 70mm.

 

 

Walizka z wysokoudarowego polipropylenu, z otwieraną rączką do przenoszenia, większy model o wymiarach zewnętrznych: 330 x 195 x 110mm.

 

     

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl